Zkrocený VIII

13. srpna 2010 v 20:21 | Akyra |  Zkrocený
Tento dílek je nešikovně useklí promiňte :-)

Keiji
Sednu si ke stolu, kde sedí Rizu a Dei, a snažím se ignorovat nepřátelské pohledy kluků, kteří jsou stejně staré jako já a jsou níž. Docela je chápu, přišel jsem, bůh ví odkud a hned jsem se dostal mezi pět nejlepších, kde by normálně mladší kluci být neměli. Rei to nejspíš zpozoruje, a sedne si k nám.
"Keiji, dej si bacha, udělal sis tu pár nepřátelů," upozorní mě s klidem.
"Já vím, čekal jsem to, ale i tak díky za varování," usměji se na něho.
"kdybys měl nějaké problémy, tak přijď za mnou. Jo, ještě kromě doučování od zítřka doháníme i výcvik, abys dohnal, co jsi zameškal," nadhodí ještě.
"Dobře," řeknu zaskočeně a znovu začnu přemýšlet, jestli tohle spadá do jeho povinností. Rei se dál mlčky věnuje jídlu, tak se stočím ke svému talíři a snažím se ho pochopit. Není to nic lehkého, jednou doslova kouše a je sarkastický až hrůza, ale jindy je jemný jak motýl a nabízí pomoc, doučuje a všechno, je to složitá osobnost.
"Pochopit ho jsem vzdal už dávno," šeptne směrem ke mně Rizu, myslím.
"Jsem tady krátce, takže to ještě chvíli budu zkoušet," hlesnu směrem k němu a dojím svůj oběd.
"Vezmi si i sladké, budeš potřebovat energii," prohodí Rei a odnese talíře, jídelnu opustí, aniž by se podíval směrem k nám.
"Spadá tohle, do jeho povinností?" otočím se trochu mimo na ostatní, dostane se mi dvojího zavrtění hlavy.
"Má dávat jen pozor, aby ses nezranil nebo se ti něco nestalo,"vyjasní mi Rizu. Oba jsou mírně šokováni.
"No tak to dělá skutečně důkladně. Jdeme?" zeptám se těch dvou a ještě pořád mimo vrtím hlavou, je fakt neskutečný. Zvednu se a odnesu s nimi talíře, po drobném zaváhání si vezmu zákusek a s klukama jdu na vyučování. Rei už sedí v lavici a nohy má na ní.
Původně jsem si chtěl sednout k němu, ale místo toho si sednu k Deiovo-tedy doufám, že se tak jmenuje. Koutkem oka zaznamenám, že Rei nevraživě koukne po sousedovi a jinak si nás nevšímá.
Sotva dojde poslední spolužák, zazvoní a vejde učitel, který nám hned rozdá papíry na přepadový test. Ušklíbnu se, už předem vím, že to nebude žádná sláva, ještě štěstí, že mě napadlo si včera opakovat. V půlce se podívám na Reie a jen zakleji, zatímco se všichni potí a zkouší si vzpomenout, on se v klidu dívá z okna list obrácený lícní stranou dolů, na znamení, že to má hotové. Napíšu, co vím, což je přes polovinu otázek a i to je víc než dobré, na zbytek si ani nepokouším rozpomenout, protože by mě to jen mátlo, kdy tu mi na lavici přistane lístek. Nenápadně ho otevřu a na něm jsou Reiovim drobným písmem napsaný tři otázky, naštěstí jsou očíslované a tak je rychle dopíši. Stejně tak kluk, co sedí vedle mě, opíše to a papírek hned zničí. Jen co dopíšeme poslední písmenko, učitel začne vybírat testy, hned jak je dost daleko špitnu Reiovi díky. Ani mrknutím nedá najevo, že mě slyšel.

Rei
Když uslyším díky, nepatrně se pousměji a jinak nehnu ani brvou. Jsem rád, že jsem mu trochu mohl pomoct, ty tři otázky byli nejdůležitější z celého testu.
"Pane profesore, myslím, že byste měl prohlédnout Reiovi lavici, měl tam tahák," zaslechnu Paula z lavice u dveří. Zatrne ve mně, tohle se ještě nestalo, i když ostatní věděli, že někdo opisuje, nechali si to pro sebe. Bylo to v zajmu teamu, tenhle je práskač! A zrovna Paul, který byl šestý nejlepší v sudori a dejme to mu i kamarád.
Profesor překvapeně vzhlédne a rozkáže mi vyndat věci, s čistým svědomím ho poslechnu, kromě utrženého rožku, kam jsem nic nemohl napsat, tam nic není.
"Pojďte ke mně," pokyne mi, vstanu a opřu se o tabuli.
"Určitě tam měl tahák, jinak si nedovedu vysvětlit, že to měl tak brzo," přihřeje si polívčičku Paul.
"Znáš pojem fotografická paměť?" zeptám se ho téměř líně. Nijak nedám najevo, že se mi z něj zvedá žaludek. Místo toho se podívám na Keijiho, kterému se po tváři rozlije pochopení.
"Však si to odzkoušíme, máš dopsané sešity?" zeptá se mě očitel.
"Ano," pousměji se. Učitel kývne a během následujících deseti minut mě prozkouší z celých ročníků včetně toho, co jsem chyběl. Levou zadní mu všechno řeknu a on mě pošle sednout. Sednu si ještě včas, abych zaslechl Reijiho jak šeptá svému sousedovi.
"To je neskutečný, pamatuje si i tohle děsný učivo."
Učitel se rozejde třídou a zastaví se před Paulem.
"Znáš pojem team?" zeptá se ho téměř přátelsky.
"Znám, ale… tohle je prostě… nepochopitelný," snaží se obhájit.
"Pro mě je nepochopitelné, jak jste dokázal udat spolužáka. Takhle se bojovník nechová, jste ostuda téhle školy," smete celou věc ze stolu a hned se dá do vykládání nové látky.
Paul zahanbeně zmlkne, postřehnu, že i Keiji začal psát. V klidu píšu, dokážu se pomstít i jinak než rvačkou.

Keiji
Po vyučování zamířím na trénink, Rei vyběhnul ze třídy se zvoněním. Vejdu do šatny s Deiem, Rei se tam už v klidu obléká do bojového.
"Uvidíš, že mu to ještě dá vyžrat, on je jeden z těch, co netolerují zradu v jakékoliv podobě," šeptá mi Dei. Jsem stejného názoru.
"Tak tohle bude ještě zajímavé," usoudím a převlečený naběhnu do tělocvičny. Velitel mě zavolá a vyžádá si posudek z ošetřovny. Podám mu papír, od ošetřovatelky. Velitel si ho pročte a kývne.
"Na místa, začneme s rozcvičkou," zahalasí a hned se tak stane. Jen co se postaví poslední, doslova nás začne drtit. Zvládnu to jen trochu zadýchaněji, ale to je důsledek týdenního necvičení, s Reiem to ani nehnulo.
"Dobře a teď se trochu rozbojujeme ve dvojicích, které určím, potom budete bojovat v těch samých, pokud neřeknu jinak. Jeden bude beze zbraně, druhý se zbraní," řekne velitel, všichni čekáme, kdo s kým bude.
"Dei, ty budeš se mnou, ať není nikdo lichý, Rei s Paulem…" začne rozhazovat, jen co se objeví tohle spojení, Rei se otočí na patě a opustí tělocvičnu v jasném pohrdaní.
"No má úcta," ozve se vyjeveně Rizo. Paul je také pořádně zaskočený a já se za Reiem dívám v šoku. Tohle jsem ještě nezažil. Velitel je taky pořádně zaskočený, když se mě ptá, co se stalo.
"Paul ho obvinil, že podváděl při trestu," řeknu pravdu. Velitel kývne.
"Paule, jsi bez partnera ke zdi," pošle Paula na hanbu a klidně pokračuje k rozřazení, já ke své radosti skončím s Rizu.
"Nemám zajít pro Reie?" zeptám se Rizu.
"Už jde," ušklíbne se na mě a pokyne hlavou ke dveřím.
"Rei, máš Deie, aspoň se podívám, jak vám to jde," všimne si ho velitel. Rei jen kývne a stoupne si vedle.
"Hole proti rukám, Reji vezmi si hůl a začněte," vydá velitel rozkaz. Poslechnu a postavím se proti svému soupeři. Rizo blokuje rány, jak se dá a bez problému.
"Opačně," křikne velitel po pár minutách, zastavím se a podám hůl Rizu, který ji převezme. Začne útočit trochu pomaleji, nejspíš proto, že jsem nováček. Jeho útoky bez problému vykryji a párkrát ho zablokuji úplně.
"Zdá se, že na tebe jdu jemně," zasměje se a zaútočí naplno, tu už mám problém je požádně vykrýt a párkrát to i schytám.
"Stačí, dobrá práce, Rei," ozve se velitel. Uvolním místo Reiovi.
"Jsi dobrý, ale v obraně váháš a jsi nejistý,"promluví Rei.
"Obrana je moje slabá stránka, ale i tak díky," usměji se na něho.
"Budeme to cvičit," ujistí mě a postaví se proti Deiovi. Sleduji jejich zápas. Rei je perfektní jak v obraně tak útoky. Dei má stejné chyby jako já.
"Jde jim to," ozvu se uznale.
"Všímáš si Deie?" zeptá se Rizo.
"Dělá stejný chyby jako já," odpovím.
"Přesně má hluchý místa, vezmu si ho nestarost," kývne Rizo.
 

35 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lachim Lachim | 13. srpna 2010 v 20:58 | Reagovat

Nádhera. Paul je idiot. Vypadá to, že Rei není takový studený čumák, jak se zpočátku zdálo. Nádhera.

2 heartles heartles | 13. srpna 2010 v 21:34 | Reagovat

uf skvělá povídka plsss další dílek , už se moc těším

3 Teressa Teressa | 13. srpna 2010 v 21:57 | Reagovat

paradny diel=) uz sa neviem dockat pokracka=) rychlo prosiim=)

4 anneanne anneanne | 13. srpna 2010 v 23:50 | Reagovat

:-DDDDDDDDDDDDDD

5 Nade Nade | 14. srpna 2010 v 13:21 | Reagovat

Paul je tupec. I kdyby se nějaký tahák našel, takbude pro všechny práskač. Každý svého štěstí strůjcem.
Dík, těším se na další.

6 Satiras Satiras | 14. srpna 2010 v 15:50 | Reagovat

Super :D ale Paul je pěknej práskač jsem zvědavá, co všichni udělají. Pochybuju, že to nechaj jen tak, jako by se nic nestalo.
Jsem uplně nadšená z Rejova chování už se těším na další dílek a taky jejich doučování :-D

7 Yoite Yoite | Web | 15. srpna 2010 v 17:21 | Reagovat

Teda takových kapitolek =D začíná to mezi nimi vycházet =)

8 Sakura Jaganshi Sakura Jaganshi | E-mail | Web | 15. srpna 2010 v 21:33 | Reagovat

Paul je fakt blb! XD Dobře s nim zamávali XD už se těšim na další díl^^

9 Haku Haku | 16. srpna 2010 v 19:38 | Reagovat

Nooooo....to od Paula bol poriadny podraz..ale doslo aj nanho.Nemam rada take pokrytectvo,,,kapca sa velmo lubila.

10 Zulík Zulík | 18. srpna 2010 v 12:33 | Reagovat

Už by to chcelo nejakú bitku alebo techtle mechtle.
Ale ináč sa mi poviedka velmi páči.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama