+ Elfí sen V+

3. listopadu 2010 v 16:08 | Akyra |  Elfí sen
Eliase čeká překvapení!
Příjemné či nepříjemné? XDElias
"To snad ne, zděsím se a zabalím vejce do hábitu, "jdu to někam zanést, než se to vylíhne," křiknu na Liefa, když se, s pod habitu, ozve prasknutí a pak tiché zanaříkání.
"A do háje," zavrčím a trochu poodhalím hábit, abych tam jen nakoukl, čerstvě vylíhlý dráček toho využije a skočí na mě. Odtáhnu ho od sebe, pomalu chytám vzteklý tik do očí.
"Můžeš mi to vysvětlit?" podívám se na Liefa, který stojí ve dveřích a po tvářích mu stékají slzy.
"Moc se omlouvám, měl jsem si hned všimnout, že vypadá stejně jako Silverovo vejce. Ty praskliny tam byli tři dny," vzlyká. Položím dráčka na postel, přejdu k Liefovi a obejmu ho.
"To jsi tedy pěkně zpackal, ty trdlo. A už neplač, nějak to už vyřešíme," pokusím se ho uklidnit. Zabere to, opře se o mě a pomalu se uklidňuje. Hladím ho po zádech.
"Pššš no tak, vždyť se zas tak moc nestalo, jen máme problém navíc," povzdechnu si a Lief se znovu rozbrečí, tohle jsem vážně nechtěl. Zvednu ho do náručí a posadím ho na postel.
"jeden drak nebo dva, vždyť je to jedno, už něco vymyslíme, tak nebreč, nic se neděje," konejším ho, i když se toho děje sakra moc. Zatraceně, jestli je tu objeví, bude konec. Po půl hodině se konečně Lief uklidní.
"Mám pro něj maso," špitne Lief.
"Bezva, tak mu ho dej a nachystej se, hned ráno odsud musíme zmizet, je už Silver připravený?" snažím se nedívat na černého dráčka, který mi leze po nohách. Vážně je moc pěkný.
"Ale on je tvůj," vzlykne Lief.
"Jak to myslíš můj," zarazím se. Myslím, že jsem špatně slyšel, chtěl bych draka, ale je to holý nerozum!
"Drak patří tomu, kdo se ho první dotkne, podívej se na ruku," vyzve mě Lief. Udělám to a zůstanu zírat na znak stříbrného dráčka. To snad ani nemůže byt pravda!
"Tak to je skvělé, to budeme hotovi hned, nechám tě pěkně v lese a adios kamaráde," zabručím spokojený, jak jsem to vyřešil, vezmu dráčka a vyjdu s ním ven. Cítím v zádech Liefuv pohled a zaslechnu i jeho povzdech o chvíli později mě dohoní i se svými věcmi.
"To jsem zkoušel taky, nedokážeš ho tam nechat," nadhodí Lief.
"To mě ještě neznáš," odpovím samolibě a zajdu s nimi do lesa, dráčka položím na zem, " my jdeme," otočím se na Liefa a jako první vyrazím. Lief si znovu povzdechne a vydá se za mnou. Stále toho draka nemůžu dostat z mysli, pořád ho vidím před sebou jak je tam sám, pak mě ten drak začne volat, chvíli odolávám a pak to vzdám.
"Jdi napřed," otočím se na Liefa a vrátím se pro dráčka. Slyším jak se Lief uchichtne a pak mě poslechne, já se vrátím k drakovi, který na mě vesele mrká.
"Ty potvoro, jsi jak noční můra, radil bych ti být zticha, než odsud vypadneme nebo tě hodím na oheň a udělám si z tebe večeři," varuji ho, i když to nemyslím vážně. Vezmu ho opatrně do rukou a schovám do tepla hábitu. Cítím, jak se ke mně dráček přitulí a začne se dožadovat jídla.
"Počkej až v jeskyni," usměji se a rozběhnu se za Liefem, ten už sedí před jeskyní a vytahuje maso nakrájené na drobné proužky. Bez komentáře si kleknu k němu a dám dráčka na zem, pak ho začnu krmit masem, které mi Lief stejně mlčky podá. Dráček sní dočista všechno, pak se přitulí ke mně a usne, opatrně ho zabalím do hábitu. Otočím se k Liefovi.
"Tak jak na tom jsme?" zeptám se ho.

Lief
"Můžeme vyrazit," kývnu a zaběhnu do jeskyně. Vrátím se s podlouhlým balíčkem, kde jsou meče a s o dost větším drakem.
"Dobře, připrav se, ale že hodně dlouho poběžíme," varuje mě Elias.
"To mi nevadí, trénoval jsem," usměji se.
"Všimnul jsem si," přejede mě pohledem. Pousměji se a zamířím jako obvikle, kde jsem trénoval draka, jen co tam dorazíme, Silver se vznese do vzduchu.
"Tak kudy?" obrátím se na Eliase, který se držel z a mnou.
"Tam na východ, ale v lese ať na nás počká a schová se," udá mi pokyny Elias.
"Pochybuji, že by mě pustil z dohledu," zavrtím hlavou a rozběhnu se udaným směrem. Elias je hned za mnou. Občas se ohlídnu po Elisovi, který je zřetelně unavený, proto požádám Silvera, aby našel nějaké místo, téměř hned se mi dostane odpovědi.
"Silver našel místo, kde si můžeme odpočinout, je nedaleko odsud," otočím se na Eliase. Ten to přijme skoro s povděkem.
"Tak jo veď mě," usměje se.
"Zabočím na úzkou cestičku a proderu se hustým křovím. Dostanu se tak na větší palouk, který je ze tří stran chráněn skálou a ze čtvrté neproniknutelným křovým. U jedné skalní stěny je jezírko ze kterého vytéká pramen.
"Pěkné, že," otočím se na Eliase v momentě," kdy před námi přistane Silver.
"Moc pěkné," uznale se rozhlíží Elias. Přejdu k potůčku, kde vybalím jídlo a podám Eliasovi jeho díl, s díky si ho vezme a sedne si vedle mě.
"Jak mu budeš říkat?" podívám se na vybouleninu v plášti, která se pravidelně zdvihá.
"Nevím, nemůžu se rozhodnout mezi Přítěží a Příživníkem," odsekne mi kousavě.
"No tak," podívám se na něho smutně.
"No co je? Nic jiného se na něj nehodí," ohradí se Elias.
"Navrhoval bych jméno Trn, bude kousavý stejně jako jeho pán," vloží se do toho Silver. Elias se po něm uraženě podívá, zatímco já mám dělat, abych nevybuchnul smíchy, Silver se trefil.
"Co Raven?" zeptám se Eliase, když se ovládnu.

Elias
"To se mi líbí a myslím, že jemu taky," podívám se na dráčka pod hábitem, cítím jeho souhlas.
"Měl by sis odpočinout, vypadáš unaveně," usměje se na mě Lief.
"To je tak vidět?" ušklíbnu se.
"Ani ne, ale jsi podrážděný," odpoví mi Lief. Povzdechnu si a odejdu ke skále, kde se stočím pod převisem, dráček se ke mně stulí a znovu usne, dal bych přednost Liefovi. Podívám se něm, včas, abych viděl, jak se zamračí na Silvera a jde za mnou, lehne si, těsně u mě a usne, stáčím přes něj přehodit hábit a za chvíli spím také. Nechám dnes hlídat Silvera.

Lief
Ráno se vzbudím a podívám se na Eliase, abych si povzdechnul, jak jsem mu to zase zavařil. Nechám ho spát a postarám se mu o dráčka, když mě Silver informuje, že jsou nedaleko nějací lidé, vydám se ulovit nám oběd.

Elias
Proberu se za světla a hned se rozhlédnu, paloukem voní ryby.
"Dobré poledne," ozve se od ohně, kde opéká ryby, Lief. Protáhnu se a syknu, když ucítím namožené svaly.
"Měl jsi mě vzbudit," odpovím místo pozdravu a přejdu k němu, na rty mu vtisku krátký polibek.
"Potřeboval sis odpočinout. Ještě jednou se omlouvám," kývne k ráčkovi, který okusuje rybu.
"V pořádku, stalo se," pokrčím rameny.
"Ale mojí vinou. Budeš mít velké problémy?" zeptá se mě se starostí.
"Jestli na to přijdou, ano. Netrap se tím, na nic nepřijdou, jen ho budeš muset pohlídat, když půjdu pryč," dodám, když uvidím, že zesmutní.
"To je jasné, dnes tu ještě zůstaneme, Sil říká, že tu jsou nějací lidé," podívá se na mě Lief.
"Podívám se na to, počkej mě tady," kývnu a vyrazím na obhlídku okolí. Skutečně narazím na nějaké lidi a odlákám je do vzdálenější vesnice, pak se vrátím na palouk. Lief ke mně tázavě zvedne oči.
"Byli tu nějací lidé, ale už odešli, jestli chvíli počkáme, bude moct vyrazit," usměji se a vezmu si jídlo, které mi podává, abych se najedl.
"Ty jíš pořádně?" zeptám se ho.
"Takže sis nevšimnul," loupne po mě pohledem, až se musím uchichtnout, je slaďoučký.
"Všimnul jsem si, jen tě provokuji, sluší ti to," zavrním mu do ucha, když si za něj sednu a obejmu ho kolem pasu. Nádherně zčervená a usměje se, neodolám a dám mu pusu.
"Což mi připomíná, že pro tebe něco mám," strčím mu do pusy sladkost. Tázavě se na mě podívá.
"Nějaká novinka mezi lidmi, můžou se po tom utlouct. Říkají tomu čokoláda, ale já na sladké moc nejsem," vysvětlím mu.
"Ani se jim nedivím," přivře rozkoší oči. Usměji se a podám mu šátek s čokoládovými bonbóny, věděl jsem, že mu budou chutnat.
"Nesněz je hned, nebo ti bude špatně," upozorním ho a dám se do jídla. Lief si vezme ještě jeden a zbytek uloží. Když se najím, podejdu k jezírku se umýt, všimnu si, že mě Lief po očku sleduje, svléknu se a skočím do vody.
"Od čeho to máš?" dívá se mi vyjeveně na záda. Pochopím, že se dívá na řádek vypálených černých znaků, které se mi táhnou přes lopatky. Mám spoustu čerstvých jizev, ale ty mu nevadí.
"Znak speciální jednotky, funguje to podobně jako ta značka s draky. Král nás volá k sobě, když je třeba, ale bohu dík nepozná, kde jsme," ohlednu se po Liefovi, který přišel až ke mně, aby si je prohlédl.
"Aha, myslím, že se nechal od draků inspirovat," usměje se Lief.
"taky si to myslím, ale měl by zapracovat na detailech. Vyřezají ti to do kůže rozpáleným železem," otřesu se při té vzpomínce.
"To muselo bolet," pohladí značky prstem.
"Jo bolelo to, ale co už?" pousměji se a držím. Po chvilce si Lief uvědomí, kde se nacházím, a se zrudlými tvářemi se vzdálí. Uchichtnu se a ponořím se do vody, je tak roztomilí.
"Nepůjdeš za mnou?" lákám ho, zrudne ještě víc a zavrtí hlavou. Vylezu z vody a obléknu se.
"Ale trochu umýt by ses měl, kdovíkdy narazíme na další jezírko," poznamenám a vzdálí m se. Koutkem oka zaznamenám, že ze sebe Lief shodí oblečení a rychle se ponoří do jezírka, vytáhnu meč a předstírajíc, že brousím meč, který to nepotřebuje, po něm pokukuji. Lief přes rameno hází nervózní pohledy, než si dodá odvahu vylézt a rychle se obléknout. Počkám, až se obleče a pak jdu za ním.
"Chvíli si ještě zatrénujeme s mečem, než vyrazíme," usměji se na něj.
 

31 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lachim Lachim | 3. listopadu 2010 v 16:19 | Reagovat

Nádhera. Nemám slov.

2 Yoite Yoite | 3. listopadu 2010 v 18:52 | Reagovat

skvělá kapča =D Elias je fakt kousavej jak nevím co =D Lief je prostě zlatíčko =) co k tomu dodat, už se těším na další díl =D

3 Reizo Reizo | 3. listopadu 2010 v 18:57 | Reagovat

jaj...už dlouho se mi nestalo,abych se hned na začátku povídky začala culit jak dement a vydrželo mi to až do konce...
fakt pěkný díl teším se na pokračování...XD

4 Teressa Teressa | 3. listopadu 2010 v 19:10 | Reagovat

KRASA!!!

5 Yuuki-chan Yuuki-chan | 4. listopadu 2010 v 13:09 | Reagovat

Krásné... Ten Elias je, ale bručoun, ale má náderného draka.. bože já chci taky draka, a co nejdřív další dílek prosííím.. :-) XD

6 Misak Misak | E-mail | 4. listopadu 2010 v 18:34 | Reagovat

já bych taky chtělá drááááčka
super dílek těšim se na další

7 Agipt; Agipt; | 5. listopadu 2010 v 17:53 | Reagovat

Je to hezké :), honem další dílek plsky :)

8 Haku Haku | 6. listopadu 2010 v 18:58 | Reagovat

Pekne postuchuju jeden druheho.

9 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 20. listopadu 2010 v 16:24 | Reagovat

mocinky dobrej blog

10 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 17. ledna 2011 v 16:56 | Reagovat

JÁ se nudím :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama